Fall 2017 - Pleasantville Dean's List

Fall 2017 - Pleasantville Dean's List


FIRST HONORS

Rachel K Adams
Nicholas R Arciszewski
Diego V Avila
Jasheem R Banks
Ronja Baumhoefner
David J Bavagnoli
Erika E Berger
Betelhem Buta
Brendon R Cameron
Jessica E Cannizzo
Anne C Carberry
Tony Carrocera
Alyssa V Chambers
Lesly J Chamorro
Natalia Chaudhry
Cristina L Ciccone
Nicholas J Ciliberti
Hannah E Daddario
Hildur Davidsdottir
Griffin C Declerck
Roberto Denari
Marisa N Dexter
Antonio E Dimaggio
Nicholas R Egan
Anthony D Fierro
Nicole E Forgione
Daniel V Galarza
Sydney M Georgiades
Lauren N Giacobbe
Luke Giordano
Justin D Grossmann
Marta Hasny
Thomas J Heying
Angela M Himmelberg
Fariha Hossain
Ardiana Hoxhaj
John Gerald Hubbard
Fareed F Ibrahim
Shane Jackson
Rosalina S Joseph
Angelina C Kaspshak
Ashley King
Hailey P Knapp
Carter F Knight
Shilpa E Koshy
Katerina Kostikj
Kelly M Kuryla
Laurie M Lacher
Matthew J Lasala
Skyler M Lelakowski
Iana Lypchuk
Nicholas J Mancini
Julia Masi
Peter R McHale
Ashley V Mejias
Matthew Milano
Zeina Mohamed
Jesenia A Munoz
Olga M Nacheva
Tiffany M Pabon
Ishani Patel
Carla Pizzutiello
Camryn L Podgorski
Julia G Presta
Julia Provino
Harshini Rajkumar
Robeya Raqib
Sativa K Rivera
Alexandria M Rodriguez
Paola L Rodriguez Ponce De Leon
Luciana Romani
Jonathan T Russo
Lorenzo J Russo
John Sabino
Daniel Schady
Robyn A Seward
Nicholas J Smith
Cristal L Staten
Scott L Tornatore
Zhanna Trachuk
Samantha A Turco
Filip Turecky
Israel Vargas
Blerina Verzivolli
Morgan T Ward
Jasmine M Washington
Peyton B Wejnert
Christal Wong
Horace H Wong
Brittney Young
SECOND HONORS

Sasha K Abbott
Dominic Albi
Mejra Bakovic
Sarah E Bard
Peter N Bashar
Matthew E Bass
Nicholas J Beato
Kathleen M Biagi
Elio Bonifaz
Kathryn T Brous
Maxwell T Byrne
Brandon S Caridi
Elaine Carrocera
Savanah T Catucci
John J Cenname
Robert J Chamberlain
Bryce J Clark
Deana Conzuegra
Nicholas Couzzi
Steven D Crea
Scott R Dodaro
Lester J Duartechacon
Michaela D Feltt
Jacquelyn M Fitzgerald
Kevin Alejandro Garcia Mejia
Megan E Garrity
Hector H Gomez
Robert J Gregor
Sophia Y Guo
Valbona Hasanaj
Annabeth M Healy
Kaitlyn C Hedges
Katherine A Henderson
Julia E Hodel
Liza K Hollander
Sarah Holmes
Charles E Houghton
Riley P Iafrate
Jehan Ibrahim
Timothy D January
Alexandra N Jareck
Haley R Kain
Zoriana Karpov
Hannah D Katinsky
Manpreet Kaur
Daniel J Keenan
Michael J Kocinsky
Thomas J Le Blanc
Gina P Lora-Espinal
Andrew Lotti
Janelli Lucas
Carolina Luna
Jack P Madden
Kyle R Malick
Jennifer D Marbella
Natalie A Marrone
Mohammad N Masoud
Mitchell T McCabe
Noelle G McCullough
John J McGuire
Luke T McLaughlin
Baslel D Mekete
Elizabeth K Molloy
Sondra N Montague
John A Moore
Christos D Moundroukas
Gresa Muriqi
Damian P Nguyen
Gabriella Palmieri
Mohammad Bilal Patel
Jessica M Pauta
Juan M Pena
Juan G Perez
Anna O Petriccione
Frances Porcaro
Paige J Predmore
Emma R Rafferty
Christina R Randazzo
John C Ravoli
Madyllene E Rodrigues
Ilona Romankiv
Megan Rosa
Gabriella M Rubin
Maria R Savino
Corinna L Sciarappa
Francesca Secola
Doris D Shyu
Caroline Silvernail
Sanjay J Singh
Courtney Sulfaro
Maria C Tan
Alana A Thompson
Jennifer T Torsiello
Tamer Tulgar
Christian A Valdez
Logan K Vazquez
Cristal M Veras
Nicholas J Wilson
THIRD HONORS

Islam Akhmetov
Zef Aliaj
Jake B Amoroso
Curtis G Arduini
John-Carlo Bautista
Nicholas R Bellantese
Jacqueline M Bethea
Jack H Biedrzycki
Jacqueline V Boccia
Valon Brahimi
Christopher V Caldarola
Christopher A Carapola
Stephanie A Chadnick
Xiao M Chen
Kyle A Coimbra
Alex Dimovski
Keegan M Flanagan
Samantha R Geesin
Greer Gervolino
Klevis J Gjonmarkaj
Victoria M Grieco
Gina L Gualpa Panjon
Felix Guerrero
Charles W Heady
Bridget A Hogan
Patrick Jones
Arthur Kloskowski
Ashley L Kossifos
Iliana Krasniqi
Matthew B Kurdewan
Kadeem J Langhorne
Adrianna Lawrence
Johnna R Leone
Daniel E Lewis
Jessica Lombardo
Victoria N Lukic
William Luposello
Jadiel David Martin
Jah'Sheem A Martin
Madison K Mcgowan
Nessa M McKie
Desmond B Mensah
Anthony Mentesana
Tyler P Mittleman
Samantha M Morais
Gregory J Najar
Angelo M Nuccio
Daniel J O'Brien
Barbara J O'Malley
Erin N Paretti
Bradley S Paterson
Alexander Pia
Irene Pierre
Destiny Poccia
Jay Ramirez
Yakelin A Rivas Aguilar
Tiffany A Rizzo
Anthony J Rocco
Jessica M Romandetti
Omar E Rubio
Surina K Sandhu
Jacob D Santana
Vincent J Scullari
Natalie T Shevchik
Matthew J Simone
Alec F Struver
Christina Taranto
Alexa T Trapani
Daniel V Turchioe
Lieke C Van Nieuwenhuizen
Joseph M Virgona
Anthony R Vitulli
George H Williams
Buket Yucel
Kevin Zhang